Duben 2012

Nejlepší snídaně? Jahelník!

26. dubna 2012 v 7:22 | xxPrincess |  etc
Koupila jsem jáhly, ale nevěděla jsem, co s nimi..nechtěly se mi vařit jen jako příloha, a proto jsem vyzkoušela jahelník! Celá rodina si ho chválila, všem moc chutnal, a proto jsem ho následující den upekla znova :D V ingrediencích jsem si něco přidala, něco ubrala, ale výsledek byl vždy opravdu výborný! Takové dva kousky na snídani vás úžasně zasytí, měla jsem už ten jeden problém sníst :) V průměru má jeden kousek cca 600-700kJ, ale to je můj hrubý průměrný výpočet, samozřejmě záleží na vašich ingrediencích a velikosti porce..


Ingredience:

250g jáhel
0,75l mléka (lze nahradit sójovým, ovesným, jakýmkoliv)
1 lžička skořice
2 tvarohy
1 vanilkový cukr
cukr dle potřeby
marmeláda, nebo nějaká nezužitkována zavařenina (nemusí být) cca 100g
hrst rozinek
100g sušených švestek
3 vejce
(můžete přidat okapané meruňky, nebo slunečnicová semínka, oříšky - cokoliv)

Jáhly spaříme 3x v horké vodě a následně uvaříme s mlékem, lžičkou skořice a jedním vanilkovým cukrem do měkka na kaši. Bude to trvat asi 20 minut.
Mezitím si vyšleháme bílky do tuhého sněhu. V jiné míse smícháme tvaroh, žloutky, marmeládu (nemusí být), cukr dle potřeby, rozinky a suché švestky. Přidáme bílkovou směs, kterou opatrně zapracujeme do tvarohu. Jáhly po vychladnutí opatrně vmícháme do směsi. Dáme do máslem vymazané koláčové formy a pečeme cca hodinku při 160 stupních. Podáváme jen tak, nebo s kopečkem zakysané smetany, případně pocukrujeme. Výborná a vydatná snídaně.


inspiration no.2

8. dubna 2012 v 19:56 | xxPrincess |  inspiration
Mám tady obrovskou dávku inspa! ♥
(Doporučuju kouknout, vybírám jen to nej z WHI :D)